Smith Henley Group je poradenská společnost pro oblast řízení lidí a efektivity organizací. „Naším cílem je co nejlépe pomáhat lidem a organizacím plně využít jejich energii, talent a potenciál“.

Naše služby se zaměřují na oblast personalistiky pro všechny druhy společností. Pro společnosti bez personalisty vedeme kompletní personální agendu. Pro větší společnosti zavádíme některé standardy v personálním řízení dle zadání klienta.

Jsme česko-britská společnost se 4 stálými zaměstnanci a disponujeme velkým potenciálem externích odborníků z domova i ze zahraničí.

Činnosti naší obchodní divize mají mnoho vlivných partnerů a kontaktů zejména ve Velké Británii a zemích západní Evropy.

 • Výběr zaměstnanců

  Výběr zaměstnanců

  Vyhledáváme ty nejvhodnější uchazeče pro danou pozici. Používáme naši dlouhodobě budovanou databázi a inzerci.

  Pro některé specifické pozice nabízíme metodu přímého oslovení. Při výběrech aktivně spolupracujeme s klientem.

  S kandidáty provádíme pohovory zaměřené na profesní zkušenosti, osobnostní stránku a schopnost ztotožnit se s firemní kulturou.

  Na každou pozici představujeme zpravidla 3 kandidáty, kteří plně odpovídají požadavkům klienta.

 • Assessment Centre (AC)

  Assessment Centre (AC)

  Assessment Centrem je diagnostická metoda hodnocení kandidátů zaměřená na výběr nejvhodnějšího pro danou pozici. Využívá se při výběru jak externích tak interních uchazečů.

  Používají se různé modelové situace, testy včetně psychologických, které dokáží odhalit způsobilost, odbornost a osobnostní rysy kandidáta.

  Výsledky AC pomáhají při dalším rozvoji společnosti a jejich zaměstnanců.

 • Personální audit

  Personální audit

  Nezávislé posouzení organizační struktury, profesní způsobilosti a odbornosti, vhodného složení stávajících zaměstnanců včetně některých personálních procesů a činností.

  Audit pomůže získat nezávislý pohled na společnost a její potenciál.

  Výsledky auditu umožní lépe naplánovat rozdělení zaměstnanců, jejich další vzdělávání a uplatnění v rámci společnosti.

 • Systémy odměn

  Systémy odměn

  Odměňování je hlavním motivačním nástrojem spokojenosti zaměstnanců. Správné nastavení systému hraje důležitou roli a přispívá k prosperitě firmy.

  Bonusový systém není jediným prostředkem k motivaci, ale existují další faktory, které se dají přizpůsobit potřebám společnosti.

  Srovnání mezd s trhem je také jedním z faktorů, které se dají použít.

 • Outpalcement

  Outpalcement

  Outplacement je metoda komplexní profesionální podpory při organizačních změnách ve společnosti spojena se snižováním počtu zaměstnanců. Používá se také při slučování více společností a s tím spojeným zeštíhlováním.

  Hlavním cílem této metody je co nejvíce zvýšit možnosti dalšího uplatnění nadbytečným zaměstnancům a těm kteří dostanou šanci dalšího setrvání umožnit bezproblémové pokračování a zachování si dobrého vztahu k zaměstnavateli.

  Pomáháme při plánování změn ve společnosti, při utváření externí a interní komunikace a přípravě propuštěných zaměstnanců na aktivní hledání nového uplatnění.

 • Vztahy se zaměstnanci

  Vztahy se zaměstnanci

  Úspěch organizace zajišťují motivovaní a loajální zaměstnanci. Jejich přístup rozhoduje o zisku společnosti. Vztahy se zaměstnanci se odráží ve vztazích k zákazníkovi.

  Spolupracujeme na zlepšení firemní komunikace, nastavení firemní kultury.

  Pomáháme utvářet intranet, hodnocení zaměstnanců spolu s průzkumem jejich spokojenosti.

  Navrhujeme organizační řád a vnitřní směrnice společnosti.

 • Školení a rozvoj zaměstnanců

  Školení a rozvoj zaměstnanců

  Společnost investuje velké prostředky do vzdělávání zaměstnanců. Některá školení, které firma poskytuje nemají návaznost na firemní potřeby a jsou spíše přáním zaměstnanců nebo nahodile vybrány bez návaznosti na firemní strategii.

  Ve spolupráci s klientem analyzujeme a navrhujeme plány a potřeby školení jednotlivců i skupin.

  Efektivní nastavení školení zacílených na potřeby firmy je důležitým aspektem úspěšnosti.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Příležitosti pro profesionály

Pokud hledáte profesní uplatnění nebo radu týkající se možnosti Vašeho uplatnění na pracovním trhu či potřebujete poradit s životopisem, zašlete nám Vaše kontakty popřípadě životopis a my se s Vámi v co nejkratší době spojíme.

“100 % nevyužitých příležitostí jsou šance, ve kterých jste neuspěli.”
–Wayne Gretzky

Manažerské poradenství

Management

Konzultační/poradenskou činnost nabízíme zejména pracovníkům vrcholového vedení společností. Specializujeme se na personální a obchodní manažery. V rámci této služby jsme schopni navrhnout individuelní vzdělávací program, provést konzultace pro oblast krizového vedení a změny/restrukturalizaci společnosti. Naši odborní konzultanti pracují s jednotlivci a skupinami zaměstnanců a programy navrhují přesně dle zadané specifikace.

Kontaktní informace

Smith Henley Group s. r. o.
Tržiště 13, 118 00, Praha 1

IČ: 2601 5749 DIČ: CZ 2601 5749

Mobil: +420 602 315 032
Email: info@smithhenley.com

 

Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeným Městským úřadem v Praze oddíl C, vložka 95808